ďťż
logo
 Menu Katalog Tematyczny portalĂłw - Darmowe strony i fotoblogiTkanka tłuszczowa i jej rola w kształtowaniu sylwetki kobiety i mężczyzny-POMOCY!pomocy!!! praca licencjacka temat o tatuażu...Pomocy! Budowa ipl i działanie na tkankeEtapy starzenie się skóry twarzy pomocy ;-(jak mam pielęgnować moją dziwną cere?! POMOCY!temat pracy licencjackiej- pomocy!!!!!!skóra sucha z wypryskami pomocyClarena, Bielenda, Bandi POMOCY!Pomocy!!dermokosmetyki-paraca licencjacka!!Zniszczona cera POMOCY
Katalog Tematyczny portalĂłw - Darmowe strony i fotoblogi


Witam! tak od trzech lat mam problem z poceniem rąk i stóp.Szczególnie wiosną i latem.ńiszczę przez to obuwie a mokre dłonie strasznie mnie krępują. Dłonie to czasem są jakby oblane wodą.Czy są na to jakieś specyfiki a może zabiegi?Nie jestem chora ani nie mam nadwagi.Pomocy ! bo nadchodzi najcięższy okres dla mnie .Jadę w czerwcu na wesele a tam tańce,brrr już się boję.Pozdrawiam!


Witam, to wszystko zależy jakimi kosztami dysponujesz.

Nadpotliwość (hiperhidrosis) dłoni i stóp stanowi poważny problem kosmetyczny i negatywnie wpływa na życie pacjentów dotkniętych tą przypadłością. Schorzenie to może pojawić się w każdym wieku niezależnie od płci, a pierwsze symptomy choroby mogą pojawić się we wczesnym dzieciństwie.
Ze względu na fakt, iż dłonie i stopy posiadają największą ilość gruczołów potowych ekrynowych są one najbardziej narażone na wzmożone pocenie się pod wpływem bodźców emocjonalnych .
Wzmożone wydzielanie potu może być spowodowane następującymi czynnikami: wzrostem temperatury otoczenia, wzrostem aktywności fizycznej oraz stresem emocjonalnym. Wydzielanie potu jest związane z czynnością układu nerwowego. Pot ekrynowy jest bezwonny, przezroczysty składający się z soli mineralnych (potas, wapń, magnez, sód, chlor) oraz: kwasu moczowego, mleczanów, aminokwasów, witamin, amin biogennych. Na skład potu mają wpływ warunki klimatyczne, dieta oraz spożywane leki.
Nadmierne pocenie się dłoni i stóp jest związane z nadaktywnością gruczołów ekrynowych. Pocenie się może mieć charakter emocjonalny, pierwotny (primary hyperhidrosis) bądź objawowy, wtórny (secondary hyperhidrosis). Nadpotliwość dotyczy 1% populacji światowej z czego w 90% przypadków ma ona charakter emocjonalny, a w pozostałych 10% objawowy.
Jedną z najczęstszych przyczyn pocenia się dłoni i stóp jest stres emocjonalny.
Według danych w Mayo Clinic Proceedings (2005, 80:657-666) najczęściej występuje nadpotliwość dłoni i stóp.
Pocenie emocjonalne jest najczęstszym powodem szukania pomocy u lekarza. Jest ono wywoływane przez ból, gorączkę, lęk, tremę, radość, kofeinę, ostre przyprawy, oraz wzrost temperatury otoczenia. Nadmierna wilgotność zajętych okolic sprzyja maceracji naskórka, oraz ułatwia wzrost bakterii saprofitujących na skórze i grzybów drożdżopodobnych.

Nadpotliwość stóp

Nieprzyjemny zapach i nadmierne pocenie się stóp to problem związany z trendami współczesnej mody. W dzisiejszych czasach coraz powszechniej zastępuje się naturalne tkaniny – syntetycznymi. Skarpetki i rajstopy wykonane z syntetycznych włókien, brak dostępu powietrza oraz własności osobnicze, wywołują nadmierne pocenie się. W niektórych przypadkach może być spowodowane stanami chorobowymi takimi jak: cukrzyca, choroby zakaźne lub uogólnione pocenie napięcie mięśniowe.

Pielęgnacja stóp nadmiernie pocących się

Przy nadmiernym poceniu się stóp niezmiernie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, gdyż tylko w ten sposób można zapobiec rozwojowi stanów zapalnych i grzybic.
Po każdorazowym myciu stóp należy dokładnie osuszać skórę, szczególnie między palcami. Następnie powinno się zastosować płyny o właściwościach wysuszających i dezynfekujących lub pudry o innym działaniu. Wskazane są codzienne kąpiele stóp w naparach ziołowych np. rumianku, szałwii, mięty, kory dębu, lub z dodatkiem soli iwonickiej. Dobrym sposobem na usunięcie nadpotliwości i przykrego zapachu stóp jest ich kąpiel w odwarze z ziela hysopu, bukwicy, tymianku i korzenia lubczyku.
Przy bardzo wzmożonej nadpotliwości można pić napar z szałwii i pokrzywy w proporcji 15 gram suszonych ziół na ½ litra wody (pić 2 razy dziennie po ½ szklanki wody).
Aromaterapia jest jedną ze skutecznych metod niwelowania nadmiernej potliwości stóp. Korzystny efekt przeciwpotny dają kąpiele w letniej wodzie z olejkami eterycznymi rozpuszczonymi w oleju z nasion winogron:

- olejek cyprysowy 4 krople
- olejek rozmarynowy 4 krople
- olejek mięty pieprzowej 2 krople

Nadpotliwość stóp jest często występującym problemem. Z tego względu na rynku jest wiele produktów do pielęgnacji stóp nadmiernie potliwych.

NAdpotliwość dłoni
Próby zewnętrznego usuwania nadpotliwości dłoni mogą skończyć się niepowodzeniem bez dokładnego rozpoznania i usunięcia przyczyny wewnętrznej.
Pomocne w leczeniu nadpotliwości może być moczenie rąk w naparze z szałwii. Skuteczne mogą się okazać również kąpiele dłoni w ciepłym lub słabym roztworze octu owocowego. Należy jednak uświadomić sobie, że ta metoda wykazuje tylko doraźne działanie, a jej efekt utrzymuje się do kilkunastu godzin. Ocet należy stosować w proporcji 2- 3 łyżki stołowe na litr ciepłej wody.
Na mokre dłonie można stosować kąpiele z zastosowaniem naparu z: rumianku, kory dębowej, tymianku.

Ekstremalnie tydzień przed weselem spożywaj codziennie napar szałwii (ale nie dłużej niż 2 tygodnie!!!) i miejsca szczególnie pocące się posmaruj dzień przed etiaxilem.

Polecam również artykuł
Na pojedynek z potem!
Pozdrawiam serdecznie
Ja stosowałam kąpiele dłoni i stóp w roztworze nadmanganianu potasu (bardzo słaby) ale i tak brudził ręce i miskę; możesz spróbować Etiaxilu, Dricloru lub Antidralu ale musisz uważać żeby nie przesuszyć sobie skóry - ja stosowałam te preparaty co 4 dni na noc a w ciągu dnia obowiazkowo kremy do rąk. Możesz też spróbować kremów np. Spirial z SVR, Aspiria z Iwostinu, PerspC z Dermedica lub z Vichy, których można używać kilka razy w ciągu dnia
Niestety jest to choroba na dłuuugi czas
Skuteczne są również ostrzykiwanie botoxem - drogie i trzeba powtarzać co kilka miesięcy lub zabiegi jonoforezy
Kochana ,ja miałam podobne problemy,poradziłam sobie dzięki ETIAXILOWI, inne specyfiki na mnie wcale nie działały,warto spróbować, pocenie się to na pewno w dużej mierze problem emocjonalny ale świadomość skuteczności tego preparatu poprawił mój stan psychiki i ogólnie samopoczucie więc myślę że warto spróbować<buzki>


Bez rozpisywania ale z doświadczenia: moczenie w korze dębu ale niestety farbuje więc potem szorowanie ale zabieg skuteczny, etiaxil mało skóry mi nie wyzarł ale etaksel jest ok.